EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2019-12-20 List wigilijny - 2019

Drodzy Przyjaciele

Posłuchajmy co mówi do nas ksiądz-poeta Jan Twardowski w tę Noc Betlejemską, noc pojednania. Choć nie brakuje sporów i konfliktów ani w Polsce, ani wśród Polaków za granicą, może przecież być inaczej! Dlatego pragnę pięknie podziękować wszystkim uczestnikom naszej listopadowej Rady Prezesów EUWP, za dobrą i życzliwą atmosferę, za owocne obrady i miłe koleżeńskie spotkanie.

W imieniu Sekretariatu składam serdeczne świąteczne życzenia wszystkim członkom i działaczom organizacji zrzeszonych w Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych, życzliwym nam Duszpasterzom, Posłom i Senatorom Rzeczpospolitej Polskiej. oddanym Polonii pracownikom Kancelarii Prezydenta, Senatu, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szczególne życzenia kierujemy do Prezesa i nowo wybranych władz, do zarządu krajowego i wszystkich oddziałów, oraz do działaczy i pracowników Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Koleżeńskie życzenia przesyłamy także do zaprzyjaźnionych organizacji polonijnych na całym świecie.

Życzymy Wam wszystkim Błogosławionych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020.

Tadeum Adam Pilat
Prezydent EUWP


EUWP


Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.