EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2021-01-22 LIST INFORMACYJNY 1-2021

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Pierwszy list w tym roku dotyczy, ostatnich grudniowych wydarzeń w pechowym, pandemicznym roku 2020. To długo oczekiwane i planowane przez EUWP wspólnie z Oddziałem Rzeszowskiem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Forum Kultury, które swe szczęśliwe zakończenie w formie hybrydowej znalazło w Pułtusku. Tuż przed Świętami spotkaliśmy się z Ministrem Janem Dziedziczakiem i Dyrektorem Janem Badowskim, aby omówić ważne sprawy polonijne. Pod koniec ubiegłego roku, do grona przyjaciół, którzy na zawsze odeszli dołączył nieodżałowany Ks. Profesor Roman Dzwonkowski, jeden z założycieli i członek Rady Krajowej Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.
EUWP od zawsze wspierało Fundację Poseł Joanny Fabisiak „Świat na Tak” oraz ważny dla polonijnej młodzieży Konkurs „Być Polakiem”. Toteż w naszym liście promujemy, kolejną XII już edycję Konkursu, a materiały rozesłaliśmy do wszystkich organizacji członkowskich. List kończą podziękowania za liczne świąteczne i noworoczne życzenia. Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Serdecznie wszystkich pozdrawiam - prezydent EUWP,
Tadeusz Adam Pilat

SPIS TREŚCI

Forum Polonijnych Przedstawicieli Kultury i Ruchu Artystycznego
Wideokonferencja Min. Jana Dziedziczaka z Sekretariatem EUWP
Zmarł Ks. Profesor Roman Dzwonkowski.
Pożegnanie Ks. Romana Dzwonkowskiego
XII Edycja Konkursu „Być Polakiem”
Podziękowanie za życzenia


LIST INFORMACYJNY 1 - 2021
Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.