EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2021-04-25 APEL Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych do Rodaków w Polsce i na świecie

APEL
Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych
do Rodaków w Polsce i na świecie

Zbliża się dzień dla nas szczególnie ważny, nasze Święto – 2 Maja, obchodzone w Polsce i w polskich wspólnotach na całym świecie jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz jako Dzień Polskiej Flagi. Niestety Polacy na Białorusi nie będą mogli go obchodzić w sposób uroczyście zamierzony i nie wszyscy na wolności.

Po aresztowaniach, prowokacjach i działaniach białoruskich służb bezpieczeństwa zwróconym przeciw liderom i całej polskiej mniejszości na Białorusi, zarówno polskie władze jak i liczne organizacje polonijne na całym świecie zaprotestowały solidaryzując się z prześladowanymi. Wiemy jednak, że to nie koniec, gdyż reżim tego kraju kontynuuje represje.

Apelujemy więc, do wszystkich Rodaków w Polsce i na całym świecie, do polskich władz, duchowieństwa i organizacji społecznych, abyśmy tego dnia nasze uroczystości, działania i modlitwy odbyli pod hasłem solidarności z prześladowanymi i więzionymi Polakami na Białorusi. Niech również w ten szczególny, świąteczny dzień po raz kolejny odczują, że nieustannie jesteśmy z nimi.

Niech białoruskie władze będą świadome tego, że ich bezprawne działania są bacznie obserwowane przez wielomilionową społeczność polską w kraju i na świecie, a dalsze protesty i działania skierowane przeciw reżimowi będą solidarnie, przez nas wszystkich kontynuowane.


Sekretariat
Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych


24 kwietnia 2021 r.WERSJA PDFInformacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.