EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   Finlandia
 2022-04-10 Wybory w Zjednoczeniu Polskim w Helsinkach

W niedzielę 13 marca w Sali parafialnej Katedry pod wezwaniem św. Henryka, odbyło się walne zebranie sprawozdawczo wyborcze Zjednoczenia Polskiego w Helsinkach. Zebrani delegaci przyjęli sprawozdanie z działalności oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej a następnie udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi.

Dokonano też wyboru nowego zarządu Zjednoczenia. Prezesem Zjednoczenia na następną kadencję została Beata Sopyłło, wiceprezesem, dotychczasowy prezes, Michał Zieliński, sekretarzem Jerzy Gogulski a skarbnikiem Bożena Valtonen. W skład zarządu weszli również: Tomasz Becelewski, członek zarządu oraz Wojciech Gadziński i Tadeusz Tracewski, zastępcy.

Zebrani podjęli również decyzję o wysokości składek członkowskich oraz o dokonanie przez Zjednoczenie Polskie w Helsinkach wpłaty kwoty 100 Euro na pomoc dla Ukrainy. Prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych Tadeusz Adam Pilat wystosował do nowej Prezes Beaty Sopyłło list gratulacyjny.

Beata Sopyłło

Beata Sopyłło urodziła się w Warszawie w 1962 roku. Ma męża Michała, dwóch dorosłych synów oraz troje wnucząt. Jest absolwentem pomaturalnej Szkoły Stenotypii i Języków obcych w Warszawie im. Łazarskiego. Do Finlandii przyjechała w roku 1991, gdzie mieszkała wraz z rodziną i pracowała w Seinäjoki, później w Uusikaupunki i w Turku. W latach 1998-2002 studiowała ekonomię i języki obce w Wyższej Szkole w Seinäjoki. W latach 2007-2009 odbyła dwuletnie studia nauczycielskie i zaangażowała się w szkolną pracę z dziećmi. Od 2019 roku mieszka i pracuje w Helsinkach, gdzie przystąpiła do Zjednoczenia Polskiego w Helsinkach. W tym roku na walnym zebraniu sprawozdawczo–wyborczym została wybrana na stanowisko Prezesa tej organizacji.


Tekst i zdjęcie EUWP, na podstawie: ZPwH i B. Sopyłło


Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.