EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2022-06-28 II POLONIJNE FORUM EKONOMICZNE

Od 6 do 8 września 2022 roku w Karpaczu odbędzie się Polonijne Forum Ekonomiczne organizowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Fundację Instytut Studiów Wschodnich w ramach Forum Ekonomicznego i stanowić będzie miejsce spotkania i dyskusji wybitnych przedstawicieli życia gospodarczego i społecznego – osób polskiego pochodzenia z całego świata.

Celem Polonijnego Forum Ekonomiczne jest zwrócenie uwagi na ogromny potencjał Polonii, jego znaczenia dla relacji gospodarczych i społecznych, który można wykorzystać poprzez budowanie miejsca spotkania i dyskusji wybitnych osób polskiego pochodzenia.

Poza Polską żyje wg szacunków MSZ obecnie co najmniej 20 milionów Polaków i osób przyznających się do polskiego pochodzenia. Wynika z tego, że poza Polską przebywa obecnie 1/3 wszystkich Polaków. To zaś plasuje Polskę na czwartym miejscu w grupie najliczniejszych emigracji świata (po chińskiej, niemieckiej i włoskiej). Ten wielki potencjał gospodarczy i kulturowy ma niebagatelne znaczenie ekonomiczne.

ZGŁOSZENIA NA FORUM

Serdecznie zapraszamy Polonię i Polaków zamieszkałych za granicą do udziału w Polonijnym Forum Ekonomicznych, w trakcie którego mamy możliwość dyskusji na tematy stanowiące o przyszłości naszego kraju, takich jak budowanie narodowej wspólnoty ponad granicami, networking biznesu - polski i polonijny potencjał, polonijne szkolnictwo, nauka i oświata, polityka demograficzna i repatriacja, sport i turystyka jako naturalny pomost między Polakami na całym świecie, czy wreszcie solidarność z Polonią i Polakami, również w obliczu konfliktu w Ukrainie.

W procesie rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń ponieważ ze względu na rangę i wielkość Forum ilość miejsc jest ograniczona.

Niezbędne informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w portalu internetowym Polonijnego Forum Ekonomicznego


Polonijne Forum Ekonomiczne - Karpacz 2022


Serdecznie zapraszamy!
Mamy wiele tematów do dyskusji!PATRONAT MEDIALNY - POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA

Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.