EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   Belgia
 2022-10-18 Dzień Nauczyciela w Comblain-la-Tour

W Domu Polskim w Comblain-la-Tour, w najbardziej przyjaznym dla nas miejscu w Ardenach, z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość dla polonijnych nauczycieli. A ponieważ to już tradycja i ma swojego Gospodarza, oddamy głos Prezes Macierzy Polskiej w Belgii, Barbarze Wojdzie.

Jest nam ogromnie miło, iż po raz kolejny mogliśmy zaprosiċ przedstawicieli szkół polskich i polonijnych w Belgii na uroczyste świętowanie Dnia Edukacji Narodowej. To już coroczna tradycja Domu Polskiego w belgijskich Ardenach, którą na krótko przerwał trudny dla wszystkich czas światowej pandemii. Z tym większym entuzjazmem spotkaliśmy się wszyscy w Comblain-la-Tour na uroczystej kolacji współorganizowanej z Embassy of the Republic of Poland in Brussels.

Miłym akcentem uroczystości były życzenia od przebywających w Domu Polskim, Ambasadora RP w Królestwie Belgii, pana Rafała Siemianowskiego oraz pani Konsul Dagmary Jasińskiej. Serdecznie dziękujemy.

W sobotnim świętowaniu wzięli udział przedstawiciele Polska Szkoła EduGandawa, Polska Szkoła w Jette, Polska Szkoła im. Jana Brzechwy, Polska Szkoła"Polak Mały" w Hasselt, Polska Szkoła Sobotnia w Geel/Poolse Zaterdagschool te Geel, Szkoła Polska im. Joachima Lelewela przy Ambasadzie RP w Brukseli.

Życzymy wszystkim wszelkiego dobra i do spotkania za rok!

Redakcja tekstu – Europejska Unia Wspólnot Polonijnych, na podstawie:
Polska Macierz Szkolna w Belgii,Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.