EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2020-01-01 OŚWIADCZENIE SEKRETARIATU EUWP dot. wypowiedzi prezydenta Rosji

Europejska Unia Wspólnot Polonijnych zdecydowanie potępia wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina, będące próbą obarczenia Polski winą za wybuch II wojny światowej. To kłamstwo!

We wrześniu 1939 Polska jako pierwsza wystąpiła zbrojnie w obronie swych granic i była pierwszą ofiarą militarnej agresji ukartowanej w zbrodniczym pakcie Ribbentrop-Mołotow, dzielącym Europę pomiędzy obu agresorów: hitlerowskie Niemcy i sprzymierzoną wówczas z nimi sowiecką Rosję. Ich napaść na Polskę rozpoczęła tę największą i najpotworniejszą wojnę w dziejach ludzkości, której ofiarą padło dziesiątki milionów ludzi wielu narodowości.

Z całą stanowczością popieramy w tej sprawie stanowisko Premiera Rzeczypospolitej Polskiej i wszystkich polskich ugrupowań politycznych, które solidarnie i zdecydowanie potępiły wypowiedzi prezydenta Putina.

Pragniemy też wyrazić wdzięczność przedstawicielom tych państw, które sprawiedliwie wystąpiły w obronie Polski i prawdy historycznej. Oczekujemy na dalsze, niezbędne głosy w tej sprawie.

Rozpętanie II wojny światowej było zbrodnią, za którą odpowiadają agresorzy i w tej sprawie jest tylko jedna prawda, do której mają prawo wszystkie poszkodowane narody, również naród rosyjski.

Sekretariat EUWP
1 stycznia 2020 r.DOKUMENT W WERSJI PDFInformacja: Europejska Unia Wspólnot Polonijnych
Na podstawie: Sekretariat EUWPPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.