EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2020-12-20 LIST WIGILIJNY 2020

Przy wigilijnym stole,
łamiąc opłatek święty,
pomnijcie, że dzień ten radosny
w miłości poczęty,

Że jako mówi Wam wszystkim
dawne, odwieczne orędzie,
z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w Waszym domu zasiądzie.

(J. Kasprowicz)


Drodzy Przyjaciele!

Poeta w tym pięknym wierszu przypomina nam, że miłość jest źródłem wszelkiego dobra, a w Noc Betlejemską, przy wigilijnym stole Dobry Bóg może być z nami. Zróbmy dla Niego miejsce!

Pragnę pięknie podziękować wszystkim uczestnikom naszej wyjątkowej, bo odbywającej się podczas Adwentu Rady Prezesów EUWP online, za życzliwą atmosferę, za owocne obrady i za dobre koleżeńskie spotkanie.

W imieniu Sekretariatu składam serdeczne świąteczne życzenia wszystkim członkom i działaczom organizacji zrzeszonych w Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych, błogosławiącym nasze polonijne wspólnoty duszpasterzom oraz życzliwym nam, przedstawicielom polskich władz, instytucji i placówek dyplomatycznych.

Szczególne życzenia, z wdzięcznością za udzielane nam w tych trudnych czasach wsparcie, kierujemy do Prezesa, Zarządu Krajowego i wszystkich oddziałów, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Koleżeńskie życzenia wszelkiej pomyślności, z apelem o dobrą współpracę, przesyłamy także do zaprzyjaźnionych organizacji polonijnych na całym świecie.


Życzymy Wam, pełnych uczuć i bliskości Świąt Bożego Narodzenia
oraz zdrowia, radości i dobrej nadziei w Nowym Roku 2021

Tadeusz Adam Pilat
Prezydent EUWP

LIST WIGILIJNY 2020
Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.