EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2022-05-01 DZIEŃ POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ

Drodzy Rodacy! Drodzy przyjaciele!

Zbliża się nasze święto - Dzień Polonii i Polaków za Granicą, obchodzony wspólnie z Dniem Polskiej Flagi, przed wielkim Świętem Narodowym Konstytucji 3 Maja.

To dni, które w sposób wyjątkowy łączą 60 milionów Polaków w Kraju i za granicą.

Dni obchodzone w sposób szczególny, gdy nasze myśli i serca zwracają się ku Polsce, ale też ku naszym prześladowanym Rodakom na Białorusi i niewinnym ofiarami rosyjskiej napaści na Ukrainę.

To okazja, aby w tych niełatwych dla wielu chwilach życzyć Wam wszelkiego dobra w życiu osobistym, w działalności zawodowej i w pracy polonijnej.

Ale to przede wszystkim okazja, aby Wam w imieniu Sekretariatu Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych podziękować za wszystko co robicie dla Polski i dla Polonii. Podziękować Wam za solidarność z naszymi Rodakami na Białorusi i za pomoc dla ofiar niesprawiedliwej wojny na Ukrainie. Dziękujemy Wam za działalność, której drogowskazem jest szeroko pojęta Polskość, będąca etosem współczesnej Polonii. Za realizowanie ludzkiego powołania przy zachowaniu tożsamości i wartości polskiego dziedzictwa kulturowego, wynikających z chrześcijańskiej tradycji Polski. Dziękujemy Wam za Polskość w Waszych domach, w Waszych szkołach i w Waszych polonijnych organizacjach.

Dziękujemy Wam też za to, że w działalności łączycie się w polonijnych wspólnotach, w Waszych miastach, krajach, w Europie i na świecie, że pomimo licznych trudności nadal jesteśmy wszyscy razem, w naszej europejskiej polonijnej rodzinie.


Razem możemy więcej!


Tadeusz Adam Pilat
Prezydent
Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych


Warszawa - 2 maja 2022 r.


Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.