EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2021-01-12 Podziękowanie za życzenia

Kończy się okres świąteczny, na który tak bardzo czekamy, a który dla wielu w tym roku, pozostanie w naszej pamięci jako szczególny i trudny. To w naszej polskiej tradycji czas, gdy wspominamy i świętujemy narodziny Zbawiciela w biednej stajence, gdyż nie było miejsca w gospodzie. To rodzinne spotkania, wigilia, opłatek, kolędy i choinka, a pod nią prezenty. Ale to również sylwestrowa elegancja, fajerwerki i ważne noworoczne postanowienia.

Wszystko minęło, ale pozostały dobre życzenia, które z okazji Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku na adres Sekretariatu i Prezydenta Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych nadeszły licznie drogą pocztową i mailową. Odbieramy te wyrazy przyjaźni i życzenia, jako niewątpliwy dowód uznania dla naszej organizacji i naszej działalności.

W imieniu Sekretariatu EUWP, pragnę za okazaną pamięć i życzenia jak najserdeczniej podziękować przedstawicielom polskich władz i dyplomatom, duchownym i naukowcom, obecnym i byłym politykom, instytucjom i firmom gospodarczym, organizacjom społecznym i osobom prywatnym. W sposób szczególny pragnę podziękować indywidualnym działaczom i organizacjom polonijnym na całym świecie, którzy poprzez życzenia okazali nam życzliwość i przyjaźń.

Z nadzieją na koniec kryzysu, życzę wszystkim zdrowia i wspólnego powrotu do normalnego życia.


Tadeusz Adam Pilat
Prezydent EUWPInformacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.