EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2021-11-12 Odznaczenia dla działaczy Polonii francuskiej

Z Federacji Polonii Francuskiej otrzymaliśmy informację o odznaczeniach dla zasłużonych działaczy tej organizacji. 12 listopada Ambasador Tomasz Młynarski, francuska Polonia oraz francuscy przyjaciele Polski wzięli udział w uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu, które odbyło się w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcina Ociepy.

Podczas obchodów wręczono wysokie odznaczenia państwowe. Przed rozpoczęciem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w ambasadzie, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcin Ociepa oraz Ambasador Tomasz Młynarski złożyli kwiaty na grobie Nieznanego Żołnierza pod Łukiem Triumfalnym.

Podczas uroczystości w Ambasadzie RP, Ambasador Tomasz Młynarski odznaczył Stanisława Aloszko, prezesa Federacji Polonii Francuskiej Krzyżem Wolności i Solidarności, za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Poprzednio, w 2015 r. Grażyna Aloszko, która od wielu lat pełni funkcję skarbnika Federacji Polonii Francuskiej została odznaczona przez francuskie władze oświatowe Palmami Akademickimi (Chevalier dans l'Ordre des Palmes académiques) za szczególne zasługi w pracy w szkolnictwie francuskim, a w 2019 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.


Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.