EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2021-12-22 List Wigilijny

Dzieciątko Boże, uczyń cud raz jeszcze
Większy niż bitwa wygrana nad wrogiem.
Każ polskie serca w polskie ująć kleszcze,
Jedną oddychać Polską, jednym Bogiem.
/Kornel Makuszyński/

Drodzy Przyjaciele!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a nas ogarnia nastrój szczególny, mniej wtedy słońca, lecz więcej ciepłych uczuć oraz dobrych myśli o drugim człowieku, o tym słabszym, chorym, skrzywdzonym i uwięzionym, dla którego nie zabraknie miejsca przy wigilijnym stole. To czas wyrażania wdzięczności i dobrych słów o prawdziwej solidarności, wigilijnej zgodzie i zrozumieniu.

W imieniu Sekretariatu pragnę skierować przede wszystkim słowa podziękowania za codzienny trud pracy polonijnej do członków i działaczy organizacji tworzących Europejską Unię Wspólnot Polonijnych. To ich działalność jest naszym największym meritum i sukcesem.

Słowa solidarności i najlepsze życzenia kieruję do naszych uwięzionych przyjaciół, działaczy Związku Polaków na Białorusi, Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta, z nadzieją na ich jak najszybsze uwolnienie.

Szczególne podziękowanie za dobrą współpracę i udzielone nam wsparcie kieruję do Prezesa, Zarządu, Rady Krajowej i Oddziałów Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, naszego strategicznego i niezawodnego partnera, a jednocześnie tej organizacji, która w trudnym minionym roku podjęła bezkompromisową zasadę kontynuacji, organizując największe i najważniejsze dla nas światowe imprezy polonijne. Tu również słowa wdzięczności za wsparcie i współpracę w tych przedsięwzięciach kierujemy do terenowych Samorządów oraz Prezesa i działaczy Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Pragnę serdecznie podziękować wspierającym naszą organizację Posłom i Senatorom Rzeczypospolitej Polskiej, Sekretarzom Stanu i pracownikom Kancelarii Prezydenta i Premiera oraz poszczególnych Ministerstw. Dziękujemy za obiektywne zaufanie i poparcie dla procesu integracji europejskiego ruchu polonijnego.

Dziękuję za udzielone nam błogosławieństwo i duchowe wsparcie przedstawicielom Kościoła i duszpasterzom polonijnym, a za życzliwą opiekę nad naszymi organizacjami członkowskimi tym pracownikom polskich placówek dyplomatycznych, którzy wspierają ich działalność.

Dziękuję też za koleżeńską współpracę wszystkim zaprzyjaźnionym organizacjom polonijnym na całym świecie.


Wszystkim Wam życzę wiele osobistego szczęścia, zdrowia i dostatku.
Niech Boże Dzieciątko błogosławi Wam w pracy dla dobra Polski i Polonii
w Nowym Roku 2022.

Tadeusz Adam Pilat

Prezydent EUWP
WERSJA PDF
Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.