EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   Polska
 2022-09-23 WE WSPÓLNOCIE POLSKIEJ SPOTKANIE Z PREZYDIUM RADY POLONII ŚWIATA

22 września br. w Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” odbyło się spotkanie Zarządu Krajowego z nowo wybranym kierownictwem prezydium Rady Polonii Świata.

W czwartek w Domu Polonii im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego w Warszawie Zarząd Krajowy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” gościł nowo wybrane kierownictwo prezydium Rady Polonii Świata, wybrane 17 września br, na Walnym Zjeździe organizacji w Wilnie.

Prezydium Rady polonii Świata reprezentowali:

  • Przewodniczący Jarosław Narkiewicz – wiceprezes Związku Polaków na Litwie;
  • Wiceprzewodniczący Tadeusz Adam Pilat – prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych;
  • Wiceprzewodniczący Dominik Roszak – wiceprezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej.

Na spotkaniu Zarząd Krajowy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” reprezentowali: Prezes Dariusz Piotr Bonisławski, Skarbnik i Sekretarz Generalny Tomasz Różniak, Członek Zarządu Sebastian Jaworowski oraz Dyrektor Biura Zarządu Tatiana Weiss.

Podczas spotkania został poruszony temat dalszej dobrej i partnerskiej współpracy między obu organizacjami, podkreślono chęć jej zacieśnienia i intensyfikacji kontaktów.

Nakreślono też strategiczne plany na przyszłość i na następny rok kalendarzowy, w oparciu o szereg ważnych wzajemnych propozycji.
Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.