EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   Austria
 2021-09-11 Zjazd wybroczy w Wiedniu

W sobotę, 11 września w Wiedniu, odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Wspólnoty Polskich Organizacji w Austrii - Forum Polonii. Nowym Prezesem Forum została wybrana mgr Jadwiga Padjas, dotychczasowy członek Zarządu Forum Polonii i Prezes Stowarzyszenie Gloria Artis. W skład Zarządu Forum Polonii zostali również wybrani: Alicja Zell – Wiceprezes i Sekretarz, Jakub Łęczycki – Skarbnik, oraz członkowie Zarządu, Elżbieta Akwa-Asare, Waldemar Ludwiczak, Patrick Wojton, Izabela Lebinger oraz Elżbieta Sobczak Grgic.

W skład Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Andrzej Lech, Maria Buczak i Agata Mrożek-Duda. W skład Sądu Koleżeńskiego zostali wybrani: mgr Iwona Jarzemski, Cezary Padjas i Stanisław Popek. Koordynatorem ds. pamięci narodowej został Jacek Jabłoński.

Prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych Tadeusz Adam Pilat, wystosował list gratulacyjny do nowo wybranej Prezes Jadwigi Padjas oraz list z podziękowaniem z wieloletnią współpracę do byłej Prezes Teresy Opalińskiej-Kopeć, która pełniła funkcję Prezesa Forum Polonii przez 4 kadencje.

Tekst EUWP: na podstawie tekstu i foto
http://forumpolonii.at/

Jadwiga Padjas-Zielińska

Jadwiga Padjas-Zielińska jest polską pianistką i pedagogiem, mieszkającą od 30 lat w Wiedniu. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Ireny Sijalowej-Vogel. Jest Dyrektorem Szkoły Pianistycznej „Klavierschule Padjas” w Wiedniu, gdzie od ponad 30 lat prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną, zdobywając sukcesy na europejskich konkursach pianistycznych m. in. w Polsce, corocznie na Prima la Musica w Austrii, a także we Włoszech i w Rosji. Jest zapraszana do jury wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych: Polski, Austrii i Rosji. Jest twórcą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Austrii, dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Gloria Artis oraz Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego Gloria Artis promującego młode talenty. W 2016 roku otrzymała odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Dotychczas jako prezes Stowarzyszenia Gloria Artis była członkiem Zarządu Wspólnoty Polskich Organizacji w Austrii - Forum Polonii, a obecnie, od 11 września br. pełni funkcję Prezesa tej organizacji.

Tekst EUWP: na podstawie tekstu i foto
http://chopinpluskrakow.pl


Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.