EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   Austria
 2022-03-10 Nadzwyczajny Zjazd w Wiedniu

W sobotę, 5 marca odbył się w Wiedniu Nadzwyczajny Walny Zjazd Wspólnoty Polskich Organizacji w Austrii „Forum Polonii”. Efektem złożonej problematyki zjazdu było powołanie nowego zarządu Forum, na czele którego stanął dotychczasowy wieloletni wiceprezes tej organizacji Waldemar Ludwiczak. Na zjeździe poruszono również najbardziej aktualna sprawę zorganizowania charytatywnej pomocy dla uchodźców z Ukrainy, w tym wielu naszych Rodaków.

W swoim liście do prezydenta EUWP, Tadeusza Pilata podkreślił wolę kontynuowania dalszej dobrej współpracy z Europejską Unią Wspólnot Polonijnych. Prezydent Tadeusz Pilat, w imieniu Sekretariatu EUWP wystosował do nowo wybranego prezesa i całego zarządowi list gratulacyjny z życzeniami wielu dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

WALDEMAR LUDWICZAK

Waldemar Ludwiczak urodził się w 1967 roku w Gdyni. W dzieciństwie sporą część życia spędził u najbliższej rodziny w Charkowie na Ukrainie. Jest szczęśliwym ojcem córki i dwóch synów. Z wykształcenia jest technikiem, elektro mechanikiem. Od 1996 prowadzi w Wiedniu własna firmę transportową. Jest prezesem Stowarzyszenia Sportowo Kulturalnego SKV „Sobieski WIEN”. Przez wiele lat pełnił też funkcję wiceprezesa Wspólnoty Polskich Organizacji w Austrii „Forum Polonii”.
Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.