EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2022-03-24 Droga Andżeliko! Drogi Andrzeju! PAMIĘTAMY!

Andżelika Borys,
Prezes Związku Polaków na Białorusi
Andrzej Poczobut,
Niezależny dziennikarz, działacz Związku Polaków na Białorusi

PAMIĘTAMY!

Droga Andżeliko! Drogi Andrzeju!

Mija właśnie rok od bezprawnego aresztowania Was i uniemożliwienia Wam dalszej działalności. Tak niedawno byliście wśród nas i działaliście na rzecz Waszych Rodaków na Białorusi, a dziś protestujemy przeciw Waszemu uwięzieniu, poważnie zaniepokojeni stanem Waszego zdrowia.

W imieniu Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych i wszystkich organizacji członkowskich pragniemy Was zapewnić, że o was pamiętamy i dalej, nieprzerwanie czynimy wszystko co w naszej mocy na rzecz Waszego uwolnienia. Niesprawiedliwa wojna toczona blisko polskich granic i potrzeba pomocy dla milionów uchodźców, nie przesłoniła nam Waszej sprawy i w najbliższych dniach przygotowujemy następne działania, apelując jednocześnie do wszystkich organizacji członkowskich EUWP o dalsze protesty.

Bezsilność świata wobec przemocy, która Was spotkała, nie pozbawiła nas wszystkich nadziei na uwolnienie Was. Jesteśmy dobrej myśli, gdyż wiemy, że sprawiedliwość zwycięży.

Pamiętamy, działamy, jesteśmy z Wami!

Sekretariat
Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych


24 marca 2022 r.

Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.