EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2021-05-01 ŻYCZENIA z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

ŻYCZENIA
Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

Drodzy Rodacy!

Zbliża się nasze święto, Dzień Polonii i Polaków za Granicą i Dzień Polskiej Flagi. Warto z tej okazji przypomnieć, że ta flaga powiewa nad krajem, któremu wolność przyniosła Solidarność.

To piękne słowo na zawsze związane z Polską, z jej historią i z wolnością, ale to również idea, która otworzyła drogę do wolności nie tylko Polakom, ale też wielu narodom Europy.

Ostatnie dwa lat, to czas wyjątkowo trudny dla wszystkich, ale nie poddajmy się pandemii, nie dajmy się skłócić i bądźmy razem ponad podziałami, których przecież wśród Polaków nie brakuje. Solidarność wszystkich Polaków za granicą jest dzisiaj szczególnie ważna i potrzebna.

Jako pierwsi, dajmy przykład, że można być razem, że potrafimy być solidarni:

- solidarni z prześladowanymi Polakami na Białorusi;
- solidarni z tymi, których dotknęła choroba, starość i bieda;
- i solidarni z wszystkimi, których serca biją tak daleko od Polski.

Tylko razem możemy pokonać przeciwności, razem ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, które wysoko niesie polską flagą, kontynuując piękną ideę Profesora Andrzeja Stelmachowskiego, pierwszego Marszałka odrodzonego Senatu Rzeczypospolite Polskiej.

W imieniu Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych życzę Wam wszystkim,

- aby ten dzień stał się dla nas dniem solidarności wszystkich Polaków mieszkających za granicą;
- aby przyniósł potrzebującym pokój, wolność i dostatek;
- i aby nam wszystkim przyniósł zdrowie, nadzieję i zgodę.

Solidarni mogą więcej, bądźmy razem!

Tadeusz Adam Pilat
Prezydent EUWP

WERSJA PDFInformacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.