EUROPEJSKA UNIA
WSPÓLNOT POLONIJNYCH

   EUROPA-ŚWIAT
 2021-06-19 LIST INFORMACYJNY 2-2021

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Drugi list tegoroczny rozpoczynamy informacją o wyborach w trzech organizacjach członkowskich EUWP: Zjednoczeniu Polskim i Polskiej Macierzy Szkolnej w Wielkiej Brytanii oraz w Związku Polaków na Białorusi. Prześladowanej mniejszości polskiej w tym kraju przez całe półrocze poświęcaliśmy w naszych działaniach więcej miejsca niż zwykle. Rada Prezesów EUWP spotkała się dodatkowo bez formalnych wymogów przed Świętami Wielkanocnymi. Spotkanie, ze względu na ożywioną wymianę poglądów i miłą atmosferę należy ocenić jako bardzo udaną i godną kontynuacji inicjatywę.

EUWP od wielu lat jest partnerem Forum Gospodarczego Polonii Świata w Tarnowie. W tym roku to już VI edycja tego biznesowego, polonijnego spotkania, pod patronatem Honorowym EUWP, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Na koniec ze smutkiem wspominamy nasze dwie, zasłużone dla Polonii Europejskiej i bliskie naszym sercom koleżanki; Emilię Chmielową z Ukrainy i Walentynę Lončarić z Chorwacji.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam - prezydent EUWP,
Tadeusz Adam Pilat

SPIS TREŚCI

Wybory w Zjednoczeniu Polskim w Wielkiej Brytanii
Wybory w Polskiej Macierzy Szkolnej w Wielkiej Brytanii
Wybory w Związku Polaków na Białorusi
Protest EUWP przeciw aresztowaniu Andżeliki Borys
Olimpiada wiedzy o Polsce i Polonii dla młodzieży
Przedświąteczne spotkanie Rady Prezesów EUWP
Apel EUWP do Rodaków w Polsce i na świecie
Życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą
VI Forum Gospodarcze Polonii Świata w Tarnowie
Odeszła od nas Emilia Chmielowa
Zmarła Walentyna Lončarić,


LIST INFORMACYJNY 2 - 2021
Informacja: Europejska Unia Wspólnot PolonijnychPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.